Ana içeriğe atla

Suni (sahte) deriyle gerçek deri arasındaki fark | Gerçek deri nasıl anlaşılır?

hakiki-deri-suni-deri-arasindaki-fark

Gerçek deriyi nasıl anlayabiliriz?

-Videolu anlatım-


   Merhabalar, değerli ziyaretçilerimiz. El Sanatları Öğreniyorum ekibi olarak uygulamalı el sanatları derslerimizin yanında yapacağınız çalışmalarda siz çok faydalı olabilecek önemli bilgi ve tüyolar vermeyi planladık.

   Bunlardan ilki deri çalışmalarınızda istifade edebileceğiniz bir bilgi:

Gerçek bir deriyi sahtesinden nasıl ayırt edebiliriz? Daha teknik bir ifadeyle, gerçek deriyle suni deri arasındaki farkı nasıl tespit edebiliriz?

Özellikle, deri işlerine yeni başlayanların bilmesi elzem olan bir bilgi.

Bu doğrultuda gerçek/hakiki deriyi suni deriden iki yöntemle ayırtebiliriz. Elbette ki başkaca bir çok yolları olmakla birlikte biz burada iki test /deney üzerinde kullanacağız:

1. Su testi

2. Ateş testi

Dilerseniz, gelin bu iki testi hep birlikte izleyelim:

VİDEO:


Deriyle ilgili şuradaki çalışmalar da ilginizi çekebilir:

Aşama aşama deri çanta yapımı

Deri üzerine desen nasıl yapılır?


Yorumlar

En çok yapılanlar / Dikilenler

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..