Ana içeriğe atla

Tığ işi teknikleri - Tığ işi modelleri ve motifleri | Tığ işi teknikleri nelerdir?- VİDEO

tig-isi-teknik-ve-modelleri
TIĞ İŞİ TEKNİK MOTİF VE MODELLERİ

Tığ işi dikiş ve örgülerde başlıca teknik ve modeller

-Videolu anlatım-

Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum"un değerli takipçileri. Bu videoumuzda Tığ işi tekniklerine VE TIĞ BATIŞ ŞEKİLLERİNE dair önemli bilgiler vereceğiz. Özellikle tığ işine yeni başlayanlar için kullanılan başlıca teknik ve modelleri bulabileceksiniz.
Videoyu izledikten sonra lütfen YouTube Kanalımıza ABONE olmayı unutmayın.

Video:


tig-isi-modelleri
TIĞ İŞİ MODELLERİ


Kullanılan başlıca tığ işi teknikleri (motif ve modelleri):


- Zinicir tekniği
- Çift zincir tekniği

TIĞ batış şekileri:


- Zincir ilmeğinin altından arkaya batış
- Zincir ilmeğinin üstünden batış

PİKOLAR:


- Zincir piko tekniği
- Sivri piko tekniği
- Fisko piko tekniği
-----

- Demet ilmek tekniği
- Basit kroşe tekniği
- Çift kroşe tekniği
- Üçlü kroşe tekniği
-Halka ilmek tekniği
- TIĞ işi Tunus ilmeği

Yorumlar

En çok yapılanlar / Dikilenler

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..