Ana içeriğe atla

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

epokside-kullanilan-malzemeler
Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler. 


Epokside kullanılan malzemeler

-Videolu Anlatım-

Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum"a hoş geldiniz.
Bu videomuzda sizlere epoksi nedir, epokside kullanılan malzemelere, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenlere değiniceğiz.

VİDEO:
Epoksi nasıl uygulanır Epokside kullanılan malzemeler Epoksi nedir?

Bu videoyu izlediğinizde: * Epokside kullanılan malzemeleri, * Epoksi yaparken dikkat edilmesi gerekenleri, * Epoksi nerelerde kullanılırı, * Epoksi reçine malzemeleri, öğreneceksiniz.

Epoksi reçine yapımında kullanılan malzemeler:

- Reçine, ilaveten reçineyi sertleştirici madde. (Set olarak satılıyor) - Epoksi malzemesi için plastik bir kap - Epoksiyi karıştırmak için ahşap karıştırıcı - Epoksi reçineyi orantılı bir şekilde tartmak için hassas bir terazi yada enjektör - Epoksi üzerinde oluşan baloncukları söndürmek için çakmak - Reçine uygulaması sırasında ellerinizin maruz kalabileceği tahribatı engellemek için plastik eldiven

Epoksi uygulaması Sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

- Epoksi reçine kimyasal bir ürün olduğundan dolayı maske kullanılmalı - Kapalı bir alanda çalışılınıyorsa pencereler açık tutulmalı - Epoksi reçineden 2 ölçü, sertleştirici maddeden 1 ölçü kullanılmalıdır. - Reçine ve sertleştirici madde 4-5 dakika karıştırılmalıdır. - Karıştırma bittikten sonra içinde epoksi reçine yüzeyinde oluşan baloncukların sönmesi için 1-2 dakika beklemeye almalıyız. - Beklemeye aldıktan sonra epoksiyi uygulamamız gereken zemine dökelebiliriz. - Reçineye, üzerinden 24 saat geçtikten sonra dokunabiliriz. - Fakat kalıbına döktüğümüz epoksi-reçine 48 saat sonra kıvama gelir.

Reçinenin kullanım alanları:

- İstenilen biçime girebilen bir ürün olduğundan epoksiyi / reçineyi istediğimiz alanlara uygulayabiliriz. - Ahşap bir masa veya sehpa üzerinde de uygulayabilirsiniz. - Epoksi reçineyi takılardan, 3D Epoksi reçine dekorasyonlarına kadar uygulayabilirsiniz. Çok geniş bir sahaya sahip.

Örnek bir uygulamamız:

Epoksi kolye yapımı (çiçekli epoksi ve resimli epoksi takı)

Yorumlar

  1. En ince ayrıntıya kadar bilgilendirirseniz teşekkürler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Epoksi videomuzu beğenmiş olmanıza sevindik, ziyeratiniz için biz de teşekkür ederiz.

      Sil

Yorum Gönder

En çok yapılanlar / Dikilenler

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..