Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

epokside-kullanilan-malzemeler
Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler. 


Epokside kullanılan malzemeler

-Videolu Anlatım-

Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum"a hoş geldiniz.
Bu videomuzda sizlere epoksi nedir, epokside kullanılan malzemelere, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenlere değiniceğiz.

VİDEO:
Epoksi nasıl uygulanır Epokside kullanılan malzemeler Epoksi nedir?

Bu videoyu izlediğinizde: * Epokside kullanılan malzemeleri, * Epoksi yaparken dikkat edilmesi gerekenleri, * Epoksi nerelerde kullanılırı, * Epoksi reçine malzemeleri, öğreneceksiniz.

Epoksi reçine yapımında kullanılan malzemeler:

- Reçine, ilaveten reçineyi sertleştirici madde. (Set olarak satılıyor) - Epoksi malzemesi için plastik bir kap - Epoksiyi karıştırmak için ahşap karıştırıcı - Epoksi reçineyi orantılı bir şekilde tartmak için hassas bir terazi yada enjektör - Epoksi üzerinde oluşan baloncukları söndürmek için çakmak - Reçine uygulaması sırasında ellerinizin maruz kalabileceği tahribatı engellemek için plastik eldiven

Epoksi uygulaması Sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

- Epoksi reçine kimyasal bir ürün olduğundan dolayı maske kullanılmalı - Kapalı bir alanda çalışılınıyorsa pencereler açık tutulmalı - Epoksi reçineden 2 ölçü, sertleştirici maddeden 1 ölçü kullanılmalıdır. - Reçine ve sertleştirici madde 4-5 dakika karıştırılmalıdır. - Karıştırma bittikten sonra içinde epoksi reçine yüzeyinde oluşan baloncukların sönmesi için 1-2 dakika beklemeye almalıyız. - Beklemeye aldıktan sonra epoksiyi uygulamamız gereken zemine dökelebiliriz. - Reçineye, üzerinden 24 saat geçtikten sonra dokunabiliriz. - Fakat kalıbına döktüğümüz epoksi-reçine 48 saat sonra kıvama gelir.

Reçinenin kullanım alanları:

- İstenilen biçime girebilen bir ürün olduğundan epoksiyi / reçineyi istediğimiz alanlara uygulayabiliriz. - Ahşap bir masa veya sehpa üzerinde de uygulayabilirsiniz. - Epoksi reçineyi takılardan, 3D Epoksi reçine dekorasyonlarına kadar uygulayabilirsiniz. Çok geniş bir sahaya sahip.

Örnek bir uygulamamız:

Epoksi kolye yapımı (çiçekli epoksi ve resimli epoksi takı)
Değerlendirme:

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. En ince ayrıntıya kadar bilgilendirirseniz teşekkürler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Epoksi videomuzu beğenmiş olmanıza sevindik, ziyeratiniz için biz de teşekkür ederiz.

      Sil