Ana içeriğe atla

Çarpana dokumadan anahtarlık yapımı - VİDO

carpana-dokuma-anahtarlik
Çarpana dokumadan Anahtarlık

Çarpana dokuma takı yapımı- Anahtarlık
-VİDEO-


Merhabalar, bu videomuzda sizlere, kadim bir Anadolu dokuma tekniği olan Çarpana Dokumadan anahtarlık yapımını anlatacağız.
Aslında bu videomuz bir önceki "Çarpana dokuma nasıl yapılır?" isimli videomuzun devamıdır. Çünkü biz o videoda çarpana dokuma işlemini belli bir seviyeye getirip orada bırakmıştık.
Bunun temel sebebiyse dokunan her çarpananın farklı amaçlara hizmet ettiği ve kesimlerinin de ona göre yapılıyor olmasıdır.
Örneğin çarpana dokumadan; çarpana bileklik, çarpana kemer, çarpana çanta sapı vs. gibi çeşitli anlarda dekoratif ve kullanım eşyaları ve çarpana takılar yapılabiliyor. Biz de dolayısıyla işin mantığını anlatmıştık.
Fakat belli bir seviyeye gelen o çarpana dokumadan güzel bir anahtarlık çıkacağını düşündük ve biz de o çarpana dokumayı değerlendirdik ve anahtarlık yaptık.:)

VİDEO:


Yorumlar

En çok yapılanlar / Dikilenler

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..