Ana içeriğe atla

Evde elektroliz yöntemiyle el dezenfektanı yapımı - VİDEO


evde el dezenfektanı yapımı
Elektroliz yöntemiyle dezenfektan yapımı

Evde el dezenfektanı nasıl yapılır? Elektrolizle dezenfektan yapımı

-Videolu Anlatım-


Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum"un değerli takipçileri...

Hijyen!.. Dezenfeksiyon!.. Dezenfektan… Malum gündemimizden dolayı belki de çoğumuzun düne kadar yabancısı olduğu bu kelimelere artık hepimiz aşinayız.
Ve sanırım bu kelimelerle de yaşamayı öğreneceğiz.
Ve bu gündem bizim de elimizden tuttu. Ve adeta az sonra izleyeceğiniz bu önemli videonun kapısına dayandırdı.
Evet… Bu önemli videomuzda sizlere Elektroliz Yöntemiyle Dezenfektan yapımını anlatacağız. Evde herkesin yapabileceği basitlikte hem çok etkili hem rizikosuz ve hem de yüzde yüz yan etkisiz bir dezenfektan! 

VİDEO:Sizleri kimyasal bir takım teknik bilgilere boğmayacağız. Bu konuda içiniz rahat olsun. Olabildiğince sonuç odaklı ve pratik bir şekilde konumuzu anlatacağız. Fakat uygulamaya geçmeden önce bazı noktalara kısa kısa bilgilerle  değinmemiz gerekiyor.

Evet değerli izleyiciler. Biz bu elektroliz yöntemiyle bir asit elde edeceğiz. Elde edeceğimiz
bu asitin ismi: Hipokloröz asit. Hayır, asit deyince sizi sakın korkutmasın, insan sağlığı açısından son derece zararsız bir asittir.

Hipokloröz, immün sistemimiz yani kendi bağışıklık sistemimiz tarafından da, çeşitli mikroplara, virüslere, bakterilere, mantarlara karşı savunma amaçlı üretilen bir asittir.
Ve Sodyum Hipokloritten, yani çamaşır suyundan yaklaşık 100 kat daha etkilidir!
Yanlış duymadınız, evet 100 kat daha etkili! Ama korkmayın, çamaşır suyunun verdiği zararların hiçbirini vermez. Son derece masum ve zararsızdır. Fakat bir o kadar da etkili!

Uygulandığı alanlardaki ajanları sıfır dakikada yok ediyor. Çok çeşitli kullanım alanlar var. El dezenfektanından enfekte olmuş yaraların temizliğine… Cilt temizliğinden, makyaj temizliğine; zemin temizliğinden havuz suyu sterilizasyonuna kadar… Ve hatta meyve ve sebzelerin temizliğine kadar bir çok alanda kullanılabilir.

İşte biz de bu güçlü hipokloröz asitini elektrolüz yöntemiyle elde edeceğiz. Bu dezenfektanın üretimini yapan hazır cihazlar da mevcut piyasada. Fakat bizim anlatacağımız yöntemle, çok ama çok düşük maliyetle aynı dezenfektanı elde edeceksiniz.


Bu pratik bilgi de işinize yarayabilir:

* Altın nasıl parlatılır ve altın nasıl temizlenir?

Yorumlar

En çok yapılanlar / Dikilenler

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..