Ana içeriğe atla

Çiçek kurutma nasıl yapılır? Çiçek kurutma yöntemleri

cicek-kurutma-nasil-yapilir
Çiçek kurutma nasıl yapılır?


Merhabalar;

 Bu videomuzda sizlere, bir çiçeğin rengini soldurmadan doğal yöntemlerle nasıl kurutulabileceğini göstereceğiz.

Çiçek kurutma tekniğini bu videomuzda birbirinden farklı renklere sahip güller üzerinden anlatıyoruz.

Ve burada iki farklı yöntem kullanıyoruz:

Asarak çiçek kurutma ve kitap arasında çiçek kurutmak yöntemlerini kullanacağınız.


 Videomuzu izlediğinizde siz de göreceksiniz ki çiçekler kurumuş olmalarına rağmen renklerinden fazla bir kaybetmemiş olacak.

Kimyevi yollarla, ilaçlarla çiçek kurutma yöntemleri de var fakat bu doğal yöntem hem masrafsız, hem zahmetsiz hem de doğal...

Ayrıca bu çiçek/gül nasıl kurutulur videomuzda, kurumuş bu çiçeklerle ileride yapacağımız harika çalışmalara dair ipuçları veriyoruz.

Kurumuş güllerle portre ve tablo çalışmalarımız olacak. Güzel şeyler öğrenmek ve vaktinizi iyi değerlendirmek için YouTube kanalımızı takibe almanızda yarar var.

VİDEO:

⬇️⬇️⬇️

   GÜNCELLEME: 

KURUTTUĞUMUZ ÇİÇEKLERDEN

 TABLO YAPTIK(Tıkla izle!)


Çiçek kurutmada kullanılan diğer yöntemler:

1. Asarak çiçek kurutma
2. Kitap arasında çiçek kurutma
3. Saç sprey ile çiçek kurutma
4. Ütü ile çiçek kurutma
5. Evaporasyon tekniği ile çiçek kurutma
6. Vernikleme yöntemi ile çiçek kurutma

Yorumlar

En çok yapılanlar / Dikilenler

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..