Ana içeriğe atla

Dikiş makinası neden ip kırar? / Evde dikiş / Dikiş dersleri / Singer dikiş makinesi arızaları


Dikiş makinesinin ip kırma sorunuMerhabalar;

Bu videomuzda, dikiş makinesi kullananlar, evde dikiş yapanlar  için son derece can sıkıcı bir problemin çözüm yollarına değineceğiz.

Dikiş makinesi ip koparıyor / kırıyor sorunun muhtemel 5 nedeni... Bu videomuzu izleyerek siz de dikiş makinenizin hangi nedenle ip kırdığını öğrenebilir, çözüme kavuşturabilirsiniz. 

Bu çözüm yollarını Singer dikiş makinası üzerinde gerçekleştirdik. Eğer farklı marka  bir dikiş makinesi kullanıyorsanız birbirine yakın nedenler olduğu için sizin de izlemenizde fayda vardır.


VİDEO:

Video Bölümleri:
00:00 Giriş 00:10 1. Neden: Dikiş makinesinin ipliğinin düzgün takılmaması 01:35 2. Neden: İplik gerginliği (tansiyon ayarı) 02:21 3. Neden: İpliğin iğneden kalın olması 03:07 4. Neden: İğnenin düzgün takılmaması ( Dikiş makinesine iğne nasıl takılır?) 04:32 5. Neden: İpliğin makara tutucusunun etrafına dolanmasıŞuradaki dikiş öğreniyorum ve dikiş eğitimi videoları da size göre:

Çift iğne dikişi nasıl yapılır? (Reçme) Nervür dikişi

Singer dikiş makinesi volan dönmüyor sorununun çözümü

Overlok makinesi iğne değişimi nasıl yapılır?

Dikiş makinesi TANSİYON AYARI nasıl yapılır?

Yorumlar

  1. Hocam 1408 singer makinam hep ip koparıyor ve altta ip tutmuyor yani dikiş dahi tutmuyor ne yapmam lazım

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

En çok yapılanlar / Dikilenler

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..