Ana içeriğe atla

Flanel kumaş nedir? flanel kumaşın özellikleri nelerdir?

Flanel kumaş nedir?

   Yün, pamuk,  sentetik veya bunların karışımından da yapılmaktadır. Kabarık, düz veya çapraz dokulu bir kumaş türüdür.

   FLANEL KUMAŞIN ÖZELLİKLERİ

   * flanel kumaş genellikle yünlü iplikten dokunan bir kumaş türüdür.
   *Çeşitli kalınlıkta dokunan bir kumaş türüdür.
   * oldukça sıcak tutar. 
   * yapısından dolayı hafiftir.
   * nemi emdiginden dolayı kullanımı rahattır. 
   * vücudun nefes almasını sağlar
   *
   Biçki: hav yönüne dikkat edilmelidir.

   İğne: kumaş özelliğine göre iğne kullanılmalıdır. Farklı kalınlıklarda  dokunan flanel kumaşın kalınlık özelliğine uygun 12 veya 14 numara iğne kullanılmasi uygundur.

   Ütü: nemli ütü bezi kullanarak buharlı ütü ayarinda ütülenmelidir.

   Kullanım alanları: ceket, manto, palto, pardösü, etek, çocuk giyiminde, bebek battaniyesi,  temizlik bezi ve  dekorasyonda  kullanımı görülmektedir.

   

Yorumlar

En çok yapılanlar / Dikilenler

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..