Ana içeriğe atla

KAŞMİR KUMAŞ

   KAŞMİR
   Kaşmir keçisinin yününden elde edilen en değerli yünlerdendir. Yumuşak ve dayanıklı olan bu kumaşın, farklı kalınlıkta olanları da mevcuttur.

 Biçki:Kaşmir kumaş çok hafif olduğundan dolayı biçerken hav yönüne dikkat edilmelidir.

Dikiş kısımları:dikiş kısımlarının atmaması için overlokla, zikzak dikişi veya sürfile makasıyla temizlenmelidir.

İplik: ipek iplik ile dikilmesi en uygun olanıdır fakat polyester ip ile de dikilmesinde herhangi bir sorun olmaz.

İğne: kumaşın kalınlığına uygun iğne seçimi yapılmalıdır. 12/ 14 numaralı makine iğneleri uygundur. 

Ütü: ütülenecek kumaşı tersine çevirip, ütü bezi nemli olacak şekilde buharlı ütüyle ütülenmelidir.

Kullanın alanları: ceket, kimono,manto,pardösü,yelek,hırka,süveter ve kışlık iç camaşırlarında kullanılır.
Yorumlar

En çok yapılanlar / Dikilenler

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..