Ana içeriğe atla

KREP KUMAŞ NEDİR? KREP KUMAŞIN OZELLİKLERİ ve NERELERDE KULLANILIR?

Krep kumaş: yumuşak, yüzeyi pürüzlü, büklümlü  pamuk ve polyester iplikten dokunmuş bir kumaş çeşididir. İpek, pamuk ve viskoz  karışımlı kumaşa krep denir.

  Krep kumaşın özellikleri
*Elastanı oldugundan dolayı  farklı vücut tiplerine uyar.
* Vücuda yapışmaz.
* Dökümlü durur
* İpek, pamuk ve viskozdan üretilir.
* Ağırlık olarak normadır, ağırda değil, hafif de değildir.
* İçinde kullanılan pamuktan dolayı terleme yapmaz.
* Içinde kullanılan polyesterden dolayı kolay kolay buruşmaz.

   İplik:genel kullanımı polyesterdir.

   İğne: 12 numara makine iğnesi kullanılması uygundur.

   Kullanım alanları: her türlü giyim eşyası için kullanılabilir. Özellikle tesettür giyiminde kullanımı çok daha revaştadır.

Yorumlar

En çok yapılanlar / Dikilenler

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler ve uygulama alanları - VİDEO

Epoksi nedir? Epokside kullanılan malzemeler.  Epokside kullanılan malzemeler -Videolu Anlatım- Merhabalar, websitemiz "El Sanatları Öğreniyorum" a hoş geldiniz. Bu videomuzda sizlere epoksi nedir , epokside kullanılan malzemeler e, epoksi uygularken dikkat edilmesi gerekenler e değiniceğiz. VİDEO:

Triko kumaş kısaltma ve kesme | Triko hırka boyu kısaltma - VİDEO

Triko nasıl kısaltılır ve kesilir? - Videolu anlatım-    Merhabalar, "El Sanatları Öğreniyorum "un değerli ziyaretçileri...  Merak edilen bir konuyla karşınızdayız. Bu videoumuzda sizlere triko hırka üzerinde bir triko nun nasıl kısaltılabileceğini ve nasıl kesilebileceğini anlattık. Siz de videolu anlatımımızı izleyerek, trikolarınıza zarar vermeden boylarını kısaltaabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yeni çalışmalarımızdan haberdar olmak için kanalımıza ABONE olmayı unutmayın... Buyurun... VİDEO:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..

Boncuktan papatya desenli kolye yapımı | Takı nasıl yapılır?

Boncuktan çiçekli (papatya) kolye yapımı VİDEO:   Merhabalar; El Sanatları Öğreniyorum YouTube Kanalı mızda bu haftaki "Nasıl Yapılır?" ve "Kendin Yap" konseptli El Sanatları Eğitim videomuzda , Miyuki boncuktan kolye yapımı nı anlattık.   Papatya çiçeği nden ilham alarak yaptığımız bu kolye yi ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu videomuzda da olduğu gibi boncuk kolye yapımında sizlerin de kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri seçiyoruz.   Adım adım kolye yapılışı nı anlattığımız videomuzu izleyerek siz de takınızı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolyenin yapımında siz de istediğiniz renkte boncukları kullanabilirsiniz. Rengarenk bir kolye de olabilir. Bu size kalmış. Buyrun videomuz:   ➤  Mağazamız açıldı! El işi ürünlerimizde satın alabilirsiniz!..